Lednové svátky v USA – které to jsou a co vás během nich čeká?

V celých Spojených státech amerických se slaví řada svátků, a to jak státních, tak federálních. Američané zkrátka mají oslavy rádi a užívají si je ve velkém. Po celé zemi se koná množství slavností a akcí, během nichž se města mění téměř k nepoznání. Pojďme si blíž představit první dva svátky na začátku roku. Které to jsou a co vás během nich čeká?

Nový rok

Nový rok Američané prožívají podobně jako my. Tráví tento čas společně se svými blízkými, kamarády a přáteli, nechybí přípitek, ohňostroj a samozřejmě večírky. Oslavy konce roku patří k těm nejoblíbenějším a také nejbujařejším. Legendární párty se každoročně koná na Times Square v New Yorku, kde se pravidelně schází okolo milionu lidí. Ti, kteří chtějí utéct před zimou a mrazivými teplotami, se vydávají do Los Angeles, kdo chce slavit opravdu velkolepě, míří do města hříchů – Las Vegas, a kdo touží přivítat nový rok na pláži, vyráží do Miami. 1. leden je v USA také tradičně spojen s konáním nejrůznějších sportovních akcí – sehrávají se utkání v americkém fotbale či v ledním hokeji.

Nový rok

Svátek Martina Luthera Kinga

Svátek Martina Luthera Kinga je od roku 2000 uznaný ve všech státech USA. Připomíná narození reverenda, nositele Nobelovy ceny za mír a bojovníka za spravedlnost, který přesáhl národní hranice. Prosazoval rasovou rovnoprávnost, zasloužil se o zrušení zákona, který rozděloval Američany na černé a bílé. Slaví se vždy třetí pondělí v lednu. Odkaz černošského bojovníka si lidé připomínají oslavami, průvody a shromážděními, na kterých promlouvají různí řečníci a zamýšlí se nad jeho filozofickými a teologickými principy.

Na co se připravit

Předtím, než se na cestu do USA vydáte, je dobré si svátky zkontrolovat na internetu. Můžete si tak ušetřit spoustu nepříjemností. Svátky totiž přináší mnohá omezení – zavřené bývají různé státní instituce, měnit se může otevírací doba obchodů a restaurací. Počítat musíte také s tím, že budete muset sáhnout hlouběji do peněženky. Ceny letenek i ubytování totiž letí strmě nahoru a mohou vyšplhat klidně na dvojnásobek. Náročnější bývá i samotné cestování. Mnohdy to totiž vypadá jako malé stěhování národů, dopravním zácpám se tak s největší pravděpodobností nevyhnete. Hodláte-li se přemisťovat autobusem, zarezervujte si jízdenky včas a zkontrolujte, jestli nenastaly změny v jízdních řádech.

Dopravná zápcha

Rozhodnete-li se však tady svátky strávit, určitě se obohatíte o nezapomenutelný zážitek. A kdoví, možná vám krása míst a oslavy učarují natolik, že se sem budete chtít vracet znovu a znovu a rozhodnete se pořídit si tady svůj druhý domov. Nebyli byste rozhodně první. Rádi vám s hledáním pomůžeme, specializujeme se na prodej rodinných domů, bytů a novostaveb na Floridě. Poradíme i s pronájmem a koupí, a to nejen rezidenčních, ale i komerčních nemovitostí a pozemků. Vy vyslovujete vaše sny, my je plníme.