Florida – ráj všech milovníků nakupování

Florida to není jenom krásné slunečné počasí, průzračně modrý oceán a kilometry dlouhých písečných pláží. Tento stát je také rájem pro všechny milovníky nakupování. Vezměte si sem proto kufr co možná nejprázdnější. Nad nízkými cenami budete jen nevěřícně kroutit hlavou a zboží tady rozhodně nebudete chtít nechat.

Užívejte si nakupování během dovolené

Kam a pro co se vydat

Pro opravdu kvalitní oblečení věhlasných značek, které stojí pár korun, se můžete vydat hned na několik míst. K dispozici jsou vám nejen obrovská obchodní centra – Macy´s, Sears, Walmart, ale i výprodejové obchody Ross Dressfor Less, TJ Maxx či Marshall´s, které se specializují výhradně na akční zboží a výhodné nabídky. Samostatnou kapitolu pak představují outlety, které mají podobu klasických nákupních center, nebo se jedná o takové vesničky, které leží někde mezi městy. Platí, že čím zapadlejší centrum, tím větší výběr a nižší ceny, půjčte si tedy auto, ať se sem dostanete. Pořídíte tady kousky populárních značek Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Guess nebo Levisjen za zlomek toho, co byste zaplatili v Česku. To stejné platí také o sportovním oblečení, jako je Nike nebo Adidas. Vyberete si, i když nemáte zrovna ideální konfekční postavu, ať už do výšky nebo do šířky. V sortimentu najdete vedle oblečení také boty nebo doplňky. Pořídit tady můžete také elektroniku. Musíte však pamatovat na to, že záruka je v USA jenom jeden rok. Navíc, pokud by se něco pokazilo, musíte to posílat zpět, takže se reklamace nevyplatí.

Kdy je nejlepší doba

Nákupní horečku si tady můžete užívat celoročně. Chcete-li ušetřit co nejvíc, pak se do USA vydejte v období slev a výprodejů, které se tady konají několikrát za rok, obvykle v období kolem státních svátků. Nejvýhodněji zde nakoupíte po vánočních svátcích, tedy v první polovině ledna, a pak na konci listopadu kolem tzv. Černého pátku, který se v posledních letech zabydlel také u nás. Na davy v obchodech a dlouhé fronty se připravte také okolo posledního květnové pondělí, které připadá na Memorial Day, tedy den obětí války.

Dejte si pozor, aby vaše zavazadlo nebylo přes váhu

Na co si dát pozor

Při nakupování si musíte dát pozor na pár věcí. Například na to, že částka, která je uvedená na cenovkách, není konečná. Připočíst k ní musíte ještě daň, tzv. Sales Tax, která se stát od státu liší, na Floridě je to 6%. Pozor si dejte také na rozdílné velikosti oblečení, uplatňuje se tady jiné číslování, než na které jsme zvyklí v Evropě. Pro jistotu tedy každý kousek vyzkoušejte. Nezapomeňte myslet také na váhový limit zavazadel. Pokud se do něj nevejdete, přiobjednejte si ještě jedno zavazadlo, vyjde vás to levněji, než kdybyste pak museli platit za nadváhu přímo na letišti. Nakoupíte-li za více než 430 EUR, zboží podléhá clu a DPH.

I přes to všechno patří nakupování na Floridě k nezapomenutelným zážitkům. Mnozí si ho dokonce oblíbili natolik, že sem kvůli němu jezdí opakovaně, klidně i několikrát do roka. „Na vině“ jsou však nejen skvělé ceny v obchodech, ale i krásná příroda a bohatý kulturní život, kterým tento kousek Ameriky oplývá. Uvažujete-li, že si tady svůj druhý domov pořídíte i vy, neváhejte se na nás obrátit. Specializujeme se na prodej rodinných domů, bytů, novostaveb na Floridě, pomůžeme také s jejich pronájmem a koupí. Poradíme si i s komerčními nemovitostmi a pozemky. Vy vyslovujete vaše sny, my je plníme.